poniedziałek, maja 7

#Śniadanie do łóżka: Rzeczywistość

Witajcie Kochani,
Nie uważam śniadanie do łóżka za gest szczególnie romantyczny. Jesteś zaspana, chce Ci się siku a tu jak w filmach -  croissanty, kawa, samotny kwiatek w małym wazonie. 

Źródło: https://www.demilked.com/
Doceniaj! Jest instagramersko!

No właśnie, nadchodzi czas, gdy nasze uczucia żyją tylko w social media. Partner kładzie ręce na brzuszku partnerki w ciąży - ależ z niego będzie zarąbisty tata! Tak, dokładnie, i to nic, że od 2 lat "niby" szuka pracy, a w ramach rozrywki spotyka się z "koleżankami". Jak wiele znacie takich par? Ja, osobiście, kilka. Bajka na obrazku, piekło w rzeczywistości.
Kłamstwo ludzi nie jest tu najgorsze. Tylko że patrząc na obrazek wmawiają sobie, że są szczęśliwi, bo fani doceniają i lajki lecą.
Ale spójrzmy z drugiej strony: Piękny słoneczny dzień, para w parku i tu nagle ona wpada na genialny pomysł: romantyczna focia!!! Ale nie taka szybka, bo źle stoisz, źle patrzysz, i światło jest złe. Po dwóch godzinach upragniony kadr wrzucono na Insta, a spacer, kolokwialnie mówiąc, poszedł w las.
Czegoż dotyczy mój apel? Jest wiosna, a to niesamowita szansa na oderwania się od FB, IG i innych takich. Spójrzcie w końcu na siebie, porozmawiajcie, chwyćcie chwilę. Nie wirtualną, tylko rzeczywistą.

10 komentarzy:

 1. Bardzo mądrze to napisałaś Aniu. Lepiej bym tego nie ujęła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Sporo blogów znam ;) prawda jest w tym że dużo osób pokazuje idealne zdjęcia, zycie, rzeczy które dla nas są realistyczne... Patrzymy i dużo osób mówi też tak chcę! Może u niektórych faktycznie tak jest? Natomiast większość to przykrywka, fikcja, taki retusz...

  OdpowiedzUsuń
 3. Na zdjęciach wszystko wygląda pięknie a życie jest życiem :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj tak. Też znam dużo takich rodzin/par, gdzie w sieci wszystko super pięknie, a rzeczywistość jest daleka od tego.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te idealne zdjęcia jedyne co przedstawiają to fakt, że ktoś ma bardzo wybujałą wyobraźnię :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak, zawsze z podziwem patrzę na te idealne scenerie :) Masz rację, piękny przekaz.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo trafne spostrzeżenia, czasem sama łapię się na tym, że coś może być fajnym materiałem do social media, ale staram się nad sobą pracować :)

  OdpowiedzUsuń
 8. no własnie, zamknij laptopa spójrz na okno inne niż w windowsie :)

  OdpowiedzUsuń